Odnowieniem Misji Świętych w Środę Popielcową Rozpoczynamy Wielki Post


Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości – Świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek.

Sam zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty, celebrowany w Środę Popielcową, znany jest w wielu kulturach i tradycjach, m.in. w starożytnym Egipcie, u Arabów i w Grecji. W liturgii pojawił się on w VIII w. Pierwsze świadectwa o święceniu popiołu pochodzą z X w. W 1091 r. papież Urban II wprowadził ten zwyczaj jako obowiązujący w całym Kościele. W tym też czasie ustalono, że popiół do posypywania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.

W Naszej Parafii w Środę Popielcową 18 lutego Mszą Św. rozpoczęliśmy odnowienie Misji Parafialnych, które odbyły się w zeszłym roku w okresie Wielkiego Postu. Nauki głosi o. Miron (OFM).


SONY DSC SONY DSCSONY DSC


SONY DSC SONY DSC SONY DSC