Odprawiajcie Drogę Krzyżową

Pójście wraz z Maryją za Jezusem niosącym krzyż jest szkołą życia chrześcijańskiego: tam uczymy się cierpliwej, milczącej, konkretnej miłości.

Wyznam wam: bardzo lubię odprawiać nabożeństwo Drogi Krzyżowej, bo jest to pójście z Maryją za Jezusem. Aby to czynić w dowolnym momencie, zawsze noszę ze sobą kieszonkową „Drogę Krzyżową”, którą podarowała mi pewna osoba w Buenos Aires.

Kiedy mam czas, biorę ją i podążam Drogą Krzyżową. Odprawiajcie Drogę Krzyżową, bo jest to naśladowanie Jezusa wraz z Maryją drogą krzyża, na której On za nas, dla naszego odkupienia, oddał życie. Na Drodze Krzyżowej uczymy się miłości cierpliwej, milczącej i konkretnej.

Audiencja ogólna, 30.01.2019

Znajdźmy czas w Wielkim Poście:

– Droga Krzyżowa – piątek, po Mszy św. o godz. 18.00

– Gorzkie Żale – niedziela, g. 15.15.