Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w naszej Parafii 2015

W Roku ŻyciUK1B1172a Konsekrowanego w niedzielę 14 czerwca w naszej Parafii gościliśmy Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie. Siostry podzieliły się doświadczeniem życia zakonnego dając świadectwo nie tylko młodemu pokoleniu. Jedną z przeszkód nowych powołań – jak opowiada s. Justyna – jest wcale nie rzadko sprzeciw, lub co najmniej brak ludzkiego wsparcia ze strony najbliższej rodziny.
Siostry prosiły o modlitwę za wszystkich powołanych i o nowe powołania zakonne.

O powołania kapłańskie i zakonne modlimy się w każdy pierwszy czwartek miesiąca.

Zgromadzenie Córek Bożej Miłości założyła 21 listopada 1868 r. w Wiedniu m. Franciszka Lechner. Założycielka postanowiła nadać założonemu przez siebie zgromadzeniu charakter międzynarodowy. W 1897 r. córki Bożej Miłości uzyskały zatwierdzenie przez Stolicę Apostolską.

W XIX w. nie było ustawowo zorganizowanej opieki społecznej. Wiele kobiet i dziewcząt przybywało ze wsiUK1B1180 do miast w poszukiwaniu pracy. Często stawały się ofiarami wyzysku. Franciszka Lechner wraz z siostrami starała się im pomóc. Zajmowała się nie tylko pośrednictwem pracy, udzielaniem schronienia i pomocy, ale dbała też o wykształcenie dziewcząt. W dużych miastach zakładała domy schronienia i kształcenia początkowego i zawodowego służących. Te zadania w zmienionych okolicznościach zgromadzenie realizuje do dziś.

Obecnie Córki Bożej Miłości pracują: w Austrii, Albanii, Anglii, Ameryce Północnej, Boliwii, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Czechach, Chorwacji, Niemczech, Polsce, Słowacji, Kosowie, Ugandzie, Ekwadorze, Szwajcarii, Włoszech i na Węgrzech. Siostry niosą pomoc wszystkim potrzebującym, niezależnie od pochodzenia społecznego, wyznania czy narodowości.

(na podstawie: http://www.cbm.livenet.pl/ZCBM)

Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w naszej Parafii 2015