Tydzień Modlitw o Powołania (26.04. – 02.05.2015)

BANER_TYDZIEN_POWOLAN

IV niedziela wielkanocna zwana Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele katolickim Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Tegoroczny, 52 tydzień modlitw (26 kwietnia – 2 maja 2015 r.) przebiegać będzie pod hasłem: Powołania a świętość: poruszeni Pięknem (Evangelii Gaudium, 167; 264).

Bóg powołuje każdego z nas do świętości. Jest to podstawowe powołanie każdego człowieka, a dróg i sposobów do niej prowadzących jest tyle, ilu jest ludzi. Szczególnym jednak powołaniem na tej drodze jest powołanie do kapłaństwa i życia konsekrowanego. To powołanie, które nie tylko ma prowadzić do świętości życia powołanego do służby Bożej człowieka, ale także do świętości życia całego ludu Bożego.

Powołanie do kapłaństwa jest przede wszystkim darem Bożej miłości, jest owocem Bożej łaski. Jest to dar Boga dla całej społeczności, dla nas wszystkich. Tak ważne jest więc, abyśmy o ten dar i łaskę dla powołanych i dla nas wszystkich prosili.

Zbliża się okres matur i czas podejmowania przez młodzież życiowych decyzji. Zachęcamy osoby indywidualne i grupy modlitewne do zaangażowania modlitewnego w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w naszej diecezji, Parafii , jak i w całym Kościele. Niech również nabożeństwa majowe, które dopiero w Tygodniu Modlitw o Powołania będą się rozpoczynać, staną się okazją do przedłużenia naszych modlitw w tej intencji.

W naszej Parafii nabożeństwo powołaniowe w niedzielę o godz. 15,15